Terapia informacyjnymi kopiami preparatów

 

 

Terapia informacyjnymi kopiami preparatów

Terapia informacyjnymi kopiami preparatów, to metoda leczenia bez użycia lekarstw oparta na:

  • wprowadzeniu do organizmu aktywnych biologicznie substancji zawierających informacyjne kopie preparatów,

  • oddziaływaniu informacyjnych kopii preparatów na określone biologicznie aktywne punkty lub biologicznie aktywne strefy.

Do terapii według pierwszego wymienionego wariantu potrzebna jest bioinformacja z kasety, selektora lub z preparatów natywnych, która zostanie przeniesiona na wodę, granulki homeopatyczne lub parafinę (metodą transferu, replikacji). Metody takiej używa również słynny japoński uczony od tzw. "pamięci wody" - Masaru Emoto. W ten sposób powstaje substancja aktywna biologicznie. Biologicznie aktywna woda i granulki homeopatyczne zazwyczaj stosowane są doustnie. Parafinę stosuje się jako aplikator. Orientacyjny czas przydatności substancji aktywnych biologicznie wynosi miesiąc. Technologia replikacji, metody przygotowania i zastosowania autonozodów i szczegóły terapii z zastosowaniem informacyjnych kopii preparatów, to oddzielne tematy, które omawia się wyłącznie podczas specjalnych szkoleń.

Do terapii według drugiego wariantu, z reguły stosuje się kasety lub selektor (chociaż można posłużyć się również preparatami natywnymi). Do terapii przy pomocy selektora należy wybrać w selektorze właściwy preparat, włączyć go do obwodu, a następnie przy pomocy elektrody pasywnej oddziaływać na cały organizm (pacjent trzyma elektrodę w ręce), lub elektrodą aktywną oddziaływać na określony narząd umieszczając elektrodę w odpowiednim punkcie biologicznie aktywnym.

W celu poszerzenia strefy oddziaływania można wykorzystać zbiornik z wodą, na przykład wannę. Zanurza się przy tym do wanny rękę pacjenta, nogę lub całego pacjenta. Do zbiornika wkłada się dowolny przedmiot metalowy podłączony do selektora, z którego wybiera się właściwe informacyjne kopie preparatów. W tym przypadku można zastosować nie tylko wodę, ale również roztwory środków leczniczych, fitopreparaty i inne wstępnie dobrane metodą Volla.

Terapię przy pomocy informacyjnych kopii preparatów w stosunku do określonych narządów zaleca się kojarzyć z czasem ich aktywności. Orientacyjny czas trwania terapii wynosi od pięciu do dziesięciu minut. W celu przeprowadzenia dłuższego oddziaływania na organizm należy zastosować aplikatory.

Ocena rezultatów terapii.

  • Przy właściwej terapii ma miejsce normalizacja przewodnictwa w punktach i strefach.

  • Terapię należy przerwać, jeśli bieżące wartości przewodnictwa doszły do normy, zaczęły oddalać się od normy, lub stabilizować się i jeśli pojawiły się negatywne objawy w postaci zmęczenia lub apatii. Może być to wywołane niewystarczającym drenażem. W takich przypadkach warto dodatkowo zalecić pacjentowi homeopatię drenażową.

  • Brak efektu pozytywnego po pięciu lub sześciu seansach stanowi podstawę do zweryfikowania parametrów terapii lub rezygnacji z takowej. 

Czy można w jakiś sposób zautomatyzować proces testowania medykamentów?

Wiele osób marzy o automatycznym selektorze. Czy można w jakiś sposób zautomatyzować proces testowania medykamentów?

Niestety w chwili obecnej nie. Jednak sama idea jest bardzo kusząca. Pojawiła się ona wraz z pierwszym selektorem.

Istota polega na następującym: należy wejść elektrodą w punkt i nie odrywając jej od punktu stopniowo podłączać do elektrody oporowej różne kopie informacyjne preparatów z pamięci selektora, pobierać uzyskiwane wyniki i zapamiętywać je w komputerze. Przy czym ręczna praca polega wyłącznie na umieszczeniu elektrody w punkcie, a pozostała powinna odbywać się automatycznie według uruchomionego programu. W ten sposób uzyskuje się przy pomocy jednego zetknięcia z punktem automatyczne testowanie mnóstwa kopii informacyjnych preparatów. Technicznie taki tryb łatwo można urzeczywistnić w każdym selektorze. Nie ma żadnych problemów, ale występuje czynnik ludzki. Okazało się, że w takim trybie nie jest w stanie działać sam punkt. Nikomu jeszcze nie udało się ominąć tego ograniczenia, chociaż podejmowano wiele prób i prace nad tym prowadzone są od dawna. 

Wiele z takich prób zakończyło się stworzeniem urządzeń, które można nazwać pierwszym oszustwem pseudomedycznym.

Czy mogę nauczyć się tylko metody Vegatest?

Uczenie się elektroakupunktury od metody Vegatest to tak samo jak zacząć swoją edukację od Liceum zamiast od szkoły podstawowej.

Na szkoleniu Vegatest nie ma przekazywanej wiedzy, która jest otrzymywana podczas wykładów o metodzie Volla. Trzeba pamiętać że metoda Vegatest ma też swoje ograniczenia, dlatego najlepsi specjaliści mają opanowane obydwie metody.