Pasożyty - przyczyną chorób?
Pasożytnictwo - jedna żywa istota (pasożyt) wykorzystuje inną (gospodarza), z reguły, większą rozmiarowo i wyżej rozwiniętą, jako środowisko przetrwania i źródło pożywienia. Kanadyjski magazyn medyczny Clear life z 1 października 1997 roku podaje następującą definicję pasożytów: Pasożyt to organizm żyjący kosztem innego. Odżywia się jego komórkami. Wykorzystuje energię. Korzysta z witamin, minerałów. Zabiera to, co organizmowi jest najbardziej potrzebne. W zamian wydziela szkodliwe toksyny. Statystyki wskazują, że 70-80 % mieszkańców naszego globu posiada pasożyty.
Jak się okazuje, są tysiące możliwości nabawienia się pasożytów. Dodać do tego zanieczyszczone środowisko, skażone jedzenie poszerza ich pole do popisu. Dzięki takim warunkom organizm jest coraz bardziej bezbronny.
Czy istnieje przed nimi samoobrona?
Czy np. zdajemy sobie sprawę, że najłatwiejszym sposobem nabycia jakichkolwiek pasożytów jest... wózek sklepowy, klamka, rączka w tramwaju, uścisk dłoni, wybieranie gazet w kiosku, poręcz na schodach, telefon komórkowy, banknoty etc?
Jak podała dr Hulda Clark istnieje ponad 100 popularnych gatunków pasożytów mogących zamieszkiwać nasz organizm. Ulubionym miejscem pobytu jest okrężnica. Pasożyty rozwijają się najlepiej w tych właśnie złogach, skupiskach zalegającego, fermentującego i gnijącego kału. Z jelita grubego przenoszą się do krwi, a wraz z krwiobiegiem do każdego narządu, nawet do oczu.
Skutki ich działania są fatalne. Zmniejszają drastycznie odporność organizmu, produkują bardzo groźne toksyny, powodują wiele przeróżnych schorzeń.
Niektóre z symptomów mogących świadczyć o obecności w organizmie pasożytów to:
zaparcia, biegunka, gazy i wzdęcia, bóle mięśni i stawów, zaburzenia snu, chroniczne przemęczenie, depresja, drażliwość i nadmierna pobudliwość, wrzody, cała seria problemów dermatologicznych, alergie, nadmierna, gwałtowna utrata wagi, niezaspokojony głód, niesmak w ustach, trądzik, migreny, przykry oddech itp.
Pasożyty mogą być także przyczyną nowotworów, chorób wieńcowych, astmy, epilepsji, cukrzycy, nadkwasoty etc.
Jak się ich pozbyć?
Metody tradycyjne to przede wszystkim tabletki przeciwko paożytom. Metody medycyny naturalnej są nieco bardziej skomplikowane, natomiast przynoszą długotrwałe efekty. To głównie zestawy ziół, ekstrakty kropli, oczyszczanie wątroby, nerek i innych organów.
UWAGA! Światowa Organizacja Opieki Zdrowotnej ogłosiła statystyczne dane, z których wychodzi, że do 80% wszystkich istniejących zachorowań ludzkości albo bezpośrednio wywołane pasożytami, albo są skutkiem ich działania w naszym organizmie!
Podstawowe objawy obecności pasożytów są:
• jelitowe i żołądkowe bóle
• depresyjne stany
• naruszenia wagi i przemiany materii
• bóle w stawach i mięśniach
• chroniczne przemęczenie
• zaburzenia w pracy układu immunologicznego
• alergia, anemia
• zwiększona wrażliwość do zmian pogody
• problematyczna skóra
• zgrzyt zębami
• naruszenia snu
• zapalenia, brodawki
Już przebywając w izbach porodowych, kobiety i nowo narodzone dzieci zakażą się gronkowcem, chlamydią, rzęsistkiem i innymi infekcjami. Podczas wykorzystywania diagnostyki biorezonansowej (Aparat Volla, VEGA-testu), stwierdzono iż pasożytami zarażone jest 97% ludności świata.
Wysoki stopień zakażenia to glisty ludzkie, owsiki i inne rodzaje glist oraz tasiemców. Grzybicą zakażono więcej niż 35% ludności.
Jak zdiagnozować ?
Wykrywalność pasożytów za pomocą poszczególnych badań:
Efektywność badania kału na pasożyty to tylko 12-20%
Metoda serologiczna (jedynie w późnym stadium zarażenia) 55-60 %
Diagnostyka za pomocą VEGATEST 95%
Jak wyeliminować ?
Do wybrania najlepszej metody stosuje się metodę Volla i Vegatest. W celu przywrócenia do normy procesów w organizmie z dobrymi skutkami wykorzystuje się również homeopatię.